У понеділок, 20 лютого, комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка визначився з претендентами на звання лауреата найвищої творчої відзнаки країни.
Повідомляється, що на засіданні третього туру конкурсного відбору серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії 2017 року, були присутні 23 члени комітету, які таємно проголосували і після підрахунку голосів оголосили переможців.
Лауреатами 2017 року названі четверо митців у таких номінаціях:
«Література, публіцистика, журналістика»
Іван Малкович (книга поезій «Подорожник з новими віршами»)
«Музичне мистецтво» –
Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»)
«Візуальні мистецтва» –
Микола Малишко (мистецький проект «Лінія» (Скульптура)
«Кіномистецтво» –
Степан Коваль (анімаційний серіал «Моя країна – Україна»)
Усього цьогоріч висувалося 46 робіт, а до третього туру були допущені 13 (у чотирьох номінаціях).
Зазначається, що роботу членів комітету під головуванням відомого письменника, публіциста, екс-дипломата Юрія Щербака «модернізували» і ці новації зробили засідання більше прозорими для громадськості. Так, уперше офіційно з’явилися кваліфіковані експерти у кожній номінації, які не лише розглядали і рекомендували членам комітету кандидатури на здобуття Національної премії, а й отримали право самостійно висувати претендентів на цю престижну найвищу державну відзнаку у гуманітарній сфері. Для члени комітету (їх 25 осіб) було відновлене право висувати авторів літературно-мистецьких творів для участі у конкурсі.
Зазначимо, що офіційно список лауреатів оголосять після підписання указу Президента України, а вручення премій (за традицією) планується провести до дня народження Кобзаря.
Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка на засідання, яке відбулося 30 січня, визначив твори, що братимуть участь у третьому турі конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Як повідомлялося, у 2016 році лауреатами премії стали п’ятеро митців: у номінації «Публіцистика і журналістика» Левко Лук’яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження», у номінації «Музичне мистецтво» Раду Поклітару за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014); у номінації «Концертно-виконавче мистецтво» Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини; у номінації «Образотворче мистецтво» Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі», у номіації «Кінематографія» Олег Сенцов за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг». Сенцов не зміг отримати свою премію, оскільки нині незаконно викрадений до Росії.