Шевченківську премію з літератури присудили роману про повстанців Холодного Яру

10 Лютого 2011, 18:56

За його словами, до нього щойно подзвонив один з членів комітету і сказав, що сьогодні відбулося таємне голосування, на якому більшістю голосів – 17 голосів – премію присудили йому.

«Мені сказали, що дуже гаряче виступав на мою підтримку письменник Василь Герасим’юк, Герой України Марія Стеф’юк», – сказав Шкляр, повідомляє УНІАН.

Роман «Залишенець» («Чорний Ворон») відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Нагадаємо, на Шевченківську премію з літератури цього року претендували Василь Шкляр зі своїм романом про повстанців Холодного Яру «Залишенець» («Чорний Ворон»), поет Павло Вольвач із збіркою «Триб» та Володимир Рутківський із дитячою трилогією «Джури».

Також визначені лауреати премії і в інших номінаціях. Так, у категорії «літературознавство і мистецтвознавство» лауреатами стали Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів за книгу «Іван Франко», повідомляє «Дзеркало тижня. Україна» .

У театральному мистецтві викликали дискусії два різних формати – опера і драматичний театр. У результаті премія вручать тим, хто працював над постановкою опери «Норма» у Київській опері. Лауретами стали: Микола Дядюра (диригент-постановник), Анатолій Солов’яенко (режисер-постановник), Сергій Магера (виконавець партії Оровезо), Оксана Крамарева (виконавиця партії Норми).

Уномінації «концерно-виконавське» мистецтво перемогла Лідія Забіляста з Київського оперного театру.

У номінації «образотворче мистецтво» премія не присуджена через суперечку навколо двох кандидатур: Людмили Жоголь та Віктора Сидоренка. Мінімальних 17 голосів ніхто не набрав.

Нинішнього року грошову винагорода за Шевченківську премію становить 260 тисяч гривень. Раніше вона становила 130 тисяч гривень, та оскільки Президент України минулого року скоротив число лауреатів до п’яти осіб, а гонорарний фонд – у сумі один мільйон триста тисяч гривень – залишився той самий, то кожному номінанту припаде по 260 тис. гривень.

До складу комітету входять 25 людини. У таємному голосуванні не брали участь Богдан Ступка та Вадим Писарєв.

Вручення Шевченківської премії радиційно відбувається т 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.