Shell дозволили бурити другу свердловину в Харківській області

18 Березня 2013, 21:16

Як повідомляє прес-служба Shell в Харківській області, громадські слухання, присвячені планам буріння пошукової свердловини, пройшли в с.Новонадеждіно Близнюківського району Харківської області. У них взяли участь представники Shell, УкрНДІгаз, Близнюківського районної ради та районної адміністрації, сільські голови.

"На зборах були присутні близько 100 жителів Близнюківського району, в основному з сіл Новонадеждіно, Морокіно, Богданівка, Алісовка, Привілля, Новотроїцьке і Близнюки. Жителі підтримали буріння свердловини після отримання вичерпної інформації про проект в цілому, плани по свердловині Ново-Мечебіловская-100 і підходу до питань захисту навколишнього середовища і населення в процесі реалізації проекту … Згода мешканців на буріння свердловини зафіксовано в протоколі слухань ", – наголошується в повідомленні прес-служби Shell.

Старший інженер по бурінню Михайло Волоський пояснив учасникам громадських слухань, що свердловина буде пошуковою, а не добувною, а також нагадав, чим відрізняється природний газ ущільнених пісковиків від сланцевого газу. Він також розповів про підходи Shell до техніки безпеки під час ведення робіт.

"У своїй роботі компанія застосовує жорсткі стандарти безпеки, особливо в процесі буріння свердловин. Ми вживаємо заходів для захисту навколишнього середовища, в першу чергу, для захисту водних горизонтів. Ми впевнені в безпеці нашої діяльності", – цитує Грецкого прес-служба компанії.

Нагадаємо, 17 березня у Харкові на площі Свободи відбувся пікет проти видобутку сланцевого газу. Організатором акції, в якій взяли участь до 100 людей, виступила громадська організація "Зелений фронт".

Як відомо, 24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

На Донеччині та на Харьківщині раніше пройшли акції протестів проти видобутку сланцевого газу.

Shell заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей не спричинить забруднення ґрунтових вод.