"Щороку у нас заарештовують майже 600 тисяч осіб. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен шостий надалі звільняються з-під варти", – відмітила Карпачова, передає ЛІГАБізнесІнформ.
За її словами, у 303 своїх рішеннях Європейський суд констатував порушення Україною закріпленого в статті 5 Конвенції права на свободу і особисту недоторканість. "Ця проблема накопичилася десятиліттями в нашій державі", – сказала вона.
За словами Карпачової, щоб зупинити системні зловживання правом на арешт Європейському суду довелося вдатися до крайніх заходів – прийняти пілотне рішення у справі "Харченко проти України" 10 лютого цього року. Карпачова нагадала, що в цьому рішенні Європейський суд звернув увагу на структурні законодавчі проблеми в Україні і зобов'язав Україну привести національне законодавство у відповідність з Конвенцією.
На думку омбудсмана, для усунення порушень статті 5 Конвенції, необхідно прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс. "Зокрема, треба впровадити такий запобіжний захід, як домашній арешт", – вважає вона.
Також, на думку Карпачової, необхідно підвищити санкцію з трьох до п'яти років позбавлення волі як основу для застосування арешту.