24 квітня 2013-го року трапилася найтрагічніша у світовій історії аварія на фабриці із пошиття одягу – під час обвалу восьмиповерхової будівлі у місті Савар у Бангладеш загинуло понад 1100 осіб, близько 3000 осіб було поранено. Чимало великих світових компаній із виробництва одягу (Benetton Group, Gap, Children’s Place) шиють більшу частину своєї продукції у Бангладеш, Пакистані, Індії та Китаї. Саме у ці країни вони перенесли своє виробництво у пошуках дешевої робочої сили, тому аварія у Саварі спричинила велику дискусію щодо безпеки праці у цих країнах.
Будівля, що обвалилася, у передмісті Савара була збудована на болотистому ґрунті, крім того власник самовільно добудував ще три поверхи до первинно п’ятиповерхової будівлі. Це й стало причиною трагедії.
Деякі виробники після цієї аварії заявили, що краще стежитимуть за станом робочих місць на своїх фабриках, а дехто як, наприклад, Walt Disney Company взагалі заявив, що виходить із ринків Бенгладеш та Пакистану. Проте Діснея підштовхнула до цього рішення швидше серйозна пожежа на своїй фабриці у Пакистані за кілька місяців до цього.
Щонайменше 119 осіб загинуло і понад 50 було поранено 3 червня 2013 року внаслідок сильної пожежі на китайській птахофабриці у провінції Цзілінь, що на сході країни. Ця трагедія стала найбільшою техногенною катастрофою на виробництві у Китаї після аварії на шахті у 2008 році, яка забрала життя 281 осіб. За офіційною інформацією причиною аварії став витік аміаку, після чого спалахнула пожежа. Вибухи спричинили паніку і штовханину серед працівників, які намагалися покинути будівлю.
21 листопала 2013 року обвалився дах супермаркета «Максима» у Ризі. Внаслідок катастрофи загинуло більше 50-ти людей, серед них три рятувальники. Ще близько 40 було поранено. Ця аварія стала найбільшою катастрофою в історії країни з 1950-го року, коли біля берегів Риги затонув пароплав «Маяковський», внаслідок чого загинуло 147 осіб. Прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс взяв на себе політичну відповідальність за трагедією у торговому центрі Maxima, внаслідок чого прийняв рішення піти у відставку.
Вибух газу у штаб-квартирі державної нафтової компанії Мексики, Petróleos Mexicanos (Pemex) 1 лютого 2013 року забрав життя 37 осіб, ще сотні було поранено. Мексиканський президент Енріке Пенья Ньєто оголосив триденну жалобу за загиблими. У компанії Pemex працює більше 100 000 осіб, а прибутки компанії приносять приблизно 37% державних доходів. Причиною трагедії стало велике накопичення газу, який вибухнув внаслідок іскри від несправності електрики.
17 квітня 2013 року, внаслідок вибуху аміачної селітри на заводі добрив West Fertilizer у штаті Техас (США) загинуло 15 людей, більш ніж 160 було поранено, а понад150 будівель було пошкоджено, або знищено. Вибух був настільки сильним, що пошкоджені були будівлі в радіусі 25 кілометрів. Слідчі підтвердили пізніше, що причиною вибуху була селітра, але що спричинило початковий вогонь – досі невідомо.
Трагедія спровокувала у США дискусії щодо поганого контролю за вибухонебезпечними матеріалами. Разом із іншими промисловими аваріями вибух на заводі у штаті Техас ще раз нагадав про те, що безпека працівників на виробництві – це питання, яке стосується кожної держави.