Автор відзначає, що репрезентативної статистики, яка окреслила б масштаби явища, немає.
«Відтак для визначення чисельності таких людей доводиться користуватися оцінками урядовців, експертів та нерепрезентативними опитуваннями, які оцінюють кількість тих, хто трудиться не за фахом від 70–80% (максимально) до 40% (мінімально)», – йдеться у статті.
Наприклад, навесні 2012 року декотрі урядовці говорили про 40% випускників вишів, що задіяні не за спеціальністю. За даними соціологічного опитування, проведеного Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді в червні 2007 року, майже половина (47%) юнаків та дівчат, що здобули вищу освіту, мають роботу не за фахом (але це тільки серед тих, у кого вона є взагалі).
Опитування рекрутингової компанії HeadHunter, проведене торік, засвідчило, що 37,4% респондентів працевлаштувалися не за спеціальністю, 25,7% – у сфері, близькій до здобутого фаху, і лише 36,6% – безпосередньо за ним.
Більше про це читайте у статті «Незапитані знання» у №35 «Українського тижня».
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в Україні необхідно в два рази скоротити кількість майбутніх фахівців з вищою освітою.
За його словами, професійно-технічні навчальні заклади у 2010 році випустили втричі менше фахівців, ніж виші. При цьому із них чверть – не працевлаштовані за фахом.