Що відомо про нову мутацію коронавірусу

21 Грудня 2020, 10:39

У неділю, 20 грудня, світ дізнався про нову мутацію коронавірусу. Вперше її виявили у Великій Британії. Новий штам назвали більш заразним на 70%. Менш ніж за добу у світі прийняли низку рішень через нові виклики пандемії.

 

 

Як швидко поширюється новий коронавірус 

 

Водночас, за даними ВООЗ, станом на 20 грудня за межами Великої Британії зафіксували 11 випадків інфікування мутованим вірусом – дев'ять у Данії, та по одному у Нідерландах та Австралії, як передає Deutsche Welle.

 

"По всій Європі, де передача є інтенсивною та широко розповсюдженою, країнам необхідно подвоїти свої підходи до контролю та запобігання", — підкреслила речниця європейського представництва ВООЗ.

 

Як передає AFP, увечері 20 грудня у вже Римі підтвердили випадок захворювання на новий мутований коронавірус, який раніше виявили у Великій Британії. Хворий нещодавно повернувся із Великої Британії та перебував на ізоляції разом із членами родини. 

 

Які рішення приймають у світі

 

Як передає ВВС, у Великій Британії посилять обмеження через поширення нової мутації коронавірусу. У регіонах на південному сході Англії (зокрема й Лондоні), де нова мутація коронавірусу найбільш поширена, влада вводить нову, четверту категорію карантину. Вона передбачає заборону на контакти з будь-ким за межами їхнього дому, обмеження на в’їзд і закриття майже всіх установ. Триватимуть ці обмеження принаймні до 30 грудня.

 

На інші території Англії, а також у Шотландії та Уельсі заплановані послаблення карантину скоротять із п’яти днів до одного — Різдва (25 грудня). В Уельсі та Шотландії, крім того, з 20 і 26 грудня відповідно введуть згадану четверту категорію карантину. Північна Ірландія поки лише планує повернути локдаун після 26 грудня.

 

Як передає видання DPA, Нідерланди перші заборонили польоти до Великої Британії, згодом це зробили також у Бельгії, Австрії, Франції, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Болгарії, Швейцарії, Чехії та Швеції.

 

Німеччина заборонила майже всі польоти з Британії з півночі, за деякими винятками, включаючи вантажні літаки.

 

Ірландія введе 48-годинну заборону на польоти до Британії, в той час як пороми будуть обмежені вантажними перевезеннями.

 

За межами Європи уряд Канади також оголосив, що з понеділка заборонить польоти з Британії на 72 години.

 

З огляду на те, що нову мутацію коронавірусу виявляють не тільки у Британії, ВООЗ закликає Європу посилити підходи до контролю та запобігання поширення вірусу.