Що відбувається на Бахмутському напрямку та куди рухатиметься ця операція — відеорепортаж

27 Липня 2023, 17:04

На відео проєкту «Український Свідок» — південний фланг Бахмута, Донецька область. Зовсім нещодавно тут точилися бої: ЗСУ вибивали вагнерівців та 72-гу мотострілецьку бригаду РФ. Солдати ЗСУ показали захоплені російські бліндажі: купи сміття та детонатори для протитанкових мін — тут окупанти зберігали БК. Це був важливий логістичний вузол.

Всередині бліндажа висить характерний «совковий» килим. На вході лежить граната. Як розказав сапер 3-ї окремої штурмової бригади із позивним Самурай, окупанти жили прямо посеред розтяжок. «Для них це нормально, — каже він. — Вони ж суїцидники».

Самураю 23 роки. До повномасштабної війни він жив у Польщі та планував отримати громадянство цієї країни, але повернувся до України та став сапером. Самурай воює з 25 лютого 2022 року. За цей час встиг побувати на Запорізькому напрямку та під Києвом.

Також наші штурмовики показали протипіхотні міни, які військові між собою називають «відьмами». Самурай розповідає про походження цієї назви: під час польоту снаряд видає звук, наче повз пролітає відьма. Цей боєприпас несе понад дві з половиною тисячі уламків, і вижити після підриву на такій міні майже неможливо. На щастя, росіяни самі часто підриваються на «відьмах»: вони розставляють їх, як заманеться.

Командир інженерно-саперного батальйону із позивним Тренер розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку. «Два виступи — на північному та південному флангах міста —  зрізаються, ми виходимо на “нуль”, — каже він. — І якщо просто подивитись на карту, то стає зрозуміло, куди операція рухатиметься далі». Також Тренер відповів на поширене питання, чому не можна хайпувати навколо контрнаступальних успіхів: «На деяких ділянках навіть противник не володіє всією інформацією, — розповідає він. — Волаючи про власні успіхи, ми привертаємо до цього увагу окупанта і він починає на це реагувати».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном