«Що тепер робити з зерном, самі не знаємо. Збиральної техніки немає». Село Грабовське на Сумщині постраждало від окупацієї, а тепер потерпає від обстрілів росіян

31 Серпня 2022, 20:13

Грабовське місяць перебувало під окупацією, під час якої росіяни пограбували майно у громаді. Після втечі загарбників посалися обстріли з російської території. І це не всі проблеми селян. Вони мають труднощі зі збором врожаю, а якщо це не вдасться, то вони не зможуть розрахуватися по боргах. Про все це у новому відео проекту «Український свідок».

Жителі Грабовського давно навчились розрізняти обстріли за звуками: якщо свистить, то міна; якщо САУ (самохідна артилерійська установка), то спочатку вихід, а потім «бабахає».

Деякі з місцевих кажуть, що після збору врожаю збираються звідси їхати. Та навіть врожай збирати бояться – наприклад, днями підірвався комбайн. Інша проблема – нестача техніки. Її росіяни розграбували ще перед окупацією. Треба зібрати близько 400 гектарів пшениці, а в наявності є тільки один комбайн «Нива». Раніше техніку винаймали, але тепер власники давати її в оренду не хочуть через заміновані поля.

«Якщо ми не зберемо зерно, то взагалі не зможем розрахуватися з пайовиками і фірмами, в яких брали», – каже місцевий мешканець.

 

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, на пошту [email protected]

Автор:
Тиждень