Що таке касовий розрив у бізнесі?

24 Січня 2023, 09:34

Касовий розрив — це досить часте явище для бізнесу. Його суть полягає в тому, що на рахунках компанії (в її касах) утворюється технічна нестача грошей, через яку виникають проблеми з обов’язковими платежами. Якщо говорити про загальну причину такого явища, то вона полягає у збої циклу, що передбачає своєчасне надходження коштів, а також виплат. Але в цьому питанні потрібно розібратися докладніше.

Основні причини касового розриву у бізнесі

Важливе уточнення: касовий розрив не завжди свідчить про нерентабельність бізнесу. Він може зустрічатися навіть тоді, коли справа йде досить добре, але є деякі нюанси — наприклад, сезонність заробітків. Також є складність з тим, що подібні розриви починають накопичуватись за лавиноподібним принципом. Одна затримка оплати спричиняє іншу, “борг” накопичується — і вийти з цього замкнутого кола стає дуже складно. Найчастіше це трапляється через неправильну пріоритизацію платежів, недостатній контроль над дебіторською заборгованістю, різні формати розрахунку між контрагентами і т. д. Максимально докладно про всі фактори ви можете почитати за цим посиланням: https://interkassa.com/blog/kasovij-rozriv-shho-ce-prichini-poyavi-ta-sposobi-zapobigannya — на сайті платіжного агрегатора Interkassa. Там же докладно описано схему, що дозволяє уникнути касового розриву, — далі ми коротко її торкнемося.

Деякі варіанти подолання касового розриву

Ми не розповідатимемо про всі інструменти, описані в блозі Interkassa, а наведемо лише кілька для прикладу. Серед них:

  •  Кредит у банку. Багатьом цей спосіб спадає на думку першим, але насправді його краще використовувати в крайніх ситуаціях. Якщо нічого не допомагає, кредитні гроші дадуть хорошу фору з можливістю відновити значний касовий розрив.
  • Пріоритизація платежів. Всі платежі, які робить компанія, потрібно поділити на термінові, важливі, не дуже важливі і т. д. Орієнтуватися потрібно як на можливі штрафи та проблеми (при несплаті), так і на те, як платіж впливає на касовий розрив. Якщо він його сильно збільшує, то оплату потрібно зробити якнайшвидше.
  •  Домовленості з партнерами та клієнтами. Наприклад, можна попросити партнерів перенести дату чергового платежу, а постійних клієнтів — внести передоплату за послугу, товар. Тільки важливо розуміти, як цей інструмент спрацює у майбутньому. При неправильних розрахунках є ризики, що це допоможе лише на якийсь час, а потім розрив збільшиться.

Є ще багато ефективних інструментів для подолання касового розриву у бізнесі. Найкраще вони працюють у комплексі, тому обов’язково ознайомтеся з повною інформацією на сайті Interkassa.

Автор:
Тиждень
Позначки: