Що пишуть найбільші британські ЗМІ про смерть підданого королеви в заручниках у терористів з «ДНР»

15 Липня 2022, 21:57

Сьогодні російські ЗМІ з посиланням на так званого «уповноваженого з прав людини в ДНР» повідомили, що громадянин Сполученого Королівства Пол Юрі,  що перебував у полоні в якості «іноземного найманця», помер. В якості причин смерті заявляють «стрес та хвороби». Звернемось до того, як відреагувала британська преса.

 

BBC повідомляє, що Юрі з Воррінгтона, графство Чешир, був затриманий на контрольно-пропускному пункті біля південно-східного міста Запоріжжя у квітні та звинувачений у найманстві. Він перебував у полоні в самопроголошеній Донецькій народній республіці (ДНР) разом з іншим чоловіком, Діланом Хілі, коли, як повідомляється, намагався врятувати жінку та її родину, які опинилися в пастці боїв. Тоді мати пана Юрі, Лінда Юрі, сказала, що вона дуже хвилюється за його благополуччя, оскільки він хворів на діабет 1 типу і потребував інсуліну.

 

Також телерадіокомпанія стверджує, що сім'я 45-річного чоловіка, з якою зв'язалося Міністерство закордонних справ Великої Британії щодо цих повідомлень, повідомила ВВС, що вони "благали" його не їхати за кордон.

Звертається також увага на дипломатичні наслідки повідомлення про смерть підданого корони. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що Росія повинна нести повну відповідальність за його смерть. Велика Британія вимагає від України та Росії термінових роз’яснень щодо цих звітів. Крім того, міністерство закордонних справ, Співдружності та розвитку (FCDO) повідомило, що викликало російського посла Андрія Келіна, щоб висловити «глибоку стурбованість».

 

The Guardian починає матеріал з повідомленням про смерть британцям з реакцією мати вбитого. Лінда Юрі, сказала, що вона «абсолютно спустошена» і назвала сепаратистів «вбивцями».

У Facebook вона написала: «Я справді зла. Я сказала вам, що він дуже хвора людина, я сказала [вам], що він діабетик, я благала через Sky News повернути мені мого сина. Чому ви дозволили йому померти? Я хочу відповіді. Чому ви його не відпустили?…Я вас усіх ненавиджу. Я справді розлючена. Я зла, дуже-дуже-дуже зла. Вбивці, ось хто ви».

 

Також у виданні пригадують, що «уповноважена з прав людини в ДНР» Морозова стверджувала, що Міністерство закордонних справ Британії «не відреагувало» на захоплення Юрі, незважаючи на те, що було повідомлено про його ситуацію. Вона стверджувала, що Юрі був «професійним бійцем», який брав участь у конфліктах в Афганістані, Іраку та Лівії, керуючи «військовими операціями».

 

Щодо дій України в цій ситуації, у матеріалі The Guardian стверджується, що офіційні джерела в Києві дедалі більше стурбовані долею британців, інших іноземних громадян та українців, які утримуються як військовополонені сепаратистськими державами в Донецьку та Луганську. Вони стурбовані тим, що смерть такого іноземного громадянина, як Юрі, може стати приводом для інших страт і терористичних акцій «державок», які визнані Росією, але майже ніде більше на міжнародному рівні.

 

У матеріалі Daily Telegraph наводять також додаткові слова Ліз Трасс, що розкривають мотивацію чоловіка щодо його перебування в Україні: «Він був в Україні, щоб спробувати допомогти українському народу перед лицем неспровокованого російського вторгнення. Російський уряд та його ставленики продовжують чинити звірства. Винні будуть притягнуті до відповідальності. Мої думки з родиною та друзями пана Юрі в цей жахливий час».

 

Також у повідомленні Daily Telegraph підкреслюється винятково гуманітарна мета перебування Юрі в Україні. З цього приводу наводяться слова Домініка Бірна, засновника волонтерської організації «Presidium Network», що працює в Україні. Бірн заявив, що сьогодні вранці вони зв’язалися з родиною пана Юрі, яка підтвердила, що Пол помер, хоча ми вимагаємо подальшої перевірки від української влади. Він також заявив, що «справа в тому, що росіяни не дозволяють проводити прямі перевірки благополуччя пацієнтів, про стан здоров’я яких їм уже було відомо», — сказав містер Бірн.

 

«Ми засуджуємо захоплення всіх гуманітарних волонтерів", – додав він. «І якщо їх візьмуть під варту і поводитимуться як з військовополоненими, ми повністю очікуємо, що їх добробут буде поважатися відповідно до Женевської конвенції».