Що передбачає термін “прикордонний режим”. Довідка

9 Лютого 2015, 14:46

Як відомо, рішенням Кабміну України з вівторка, 10 лютого в зоні проведення АТО та окремих районах Херсонської та Харківської областей вводиться так званий прикордонний режим.

Тиждень.ua вивчив законодавчу базу та підготував коротку довідку щодо того, що саме передбачає прикордонний режим в Україні, тобто, що це змінює для перерахованих у постанові уряду районах.

Отже, питання прикордонного режиму регулюється Положенням про прикордонний режим від 27 липня 1998 р. – N 1147.

Згідно з законами України, в прикордонній смузі діє особлива система режимних заходів. Ці заходи стосуються правил в'їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб, провадження робіт, обліку та тримання на пристанях, причалах та ін. Це, власне, і є прикордонний режим.

Контроль за додержанням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює  Державна прикордонна служба у взаємодії з органами внутрішніх справ.

Положенням передбачається, що, у необхідних  випадках, Держприкордонслужба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в'їзд і провадження робіт у прикордонній смузі.

Громадяни України та іноземці на територіях, де діє прикордонний режим, зобов'язані пред'являти відповідні документи, що посвідчують їхню особу та підтверджують законність перебування.

З метою виявлення порушень, уповноважені прикордонники та представники органів внутрішніх справ мають право у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.

Полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється.

Крім того, авіаційні роботи, будь-яке будівництво, вирубка лісу, водокористування, геологічні, дорожні та інші дослідження в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов’язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів проводяться тільки після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність.