Що чекає країну і світ у 2022 році? Про що говорили у “Свободі слова” на ICTV

Політика
21 Грудня 2021, 16:07

20 грудня в ефірі «Свободи слова» на ICTV відбулося завершальне у 2021 році обговорення. Випуск був присвячений темі очікувань у наступному році.

Гості студії: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віце-прем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, фракція "Слуга народу" Данило Гетманцев, народна депутатка, голова партії "Голос" Кіра Рудик, міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) Павло Клімкін, народний депутат, заступник голови фракції ВО "Батьківщина" Іван Крулько, співголова фракції партії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Уряд гарантує українцям світло і тепло протягом опалювального сезону – Шмигаль

Уряд гарантує українцям електроенергію і тепло протягом опалювального сезону. Запасів газу в Україні достатньо. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, Україна готувалася до опалювального сезону і він розпочався вчасно і без зривів.

"Загалом треба сказати, що у нас абсолютно достатньо запасів газу. У середньому це більше ніж з 2014-2019 роки було накопичено напередодні опалювальгого сезону. Щодо запасів вугілля – треба дивитися на контекст світової енергетичної кризи. Коли вугілля не вистачає нікому, і ціни на газ – $1,5-1,7 тис. Ще ніколи таких цін не було."- сказав він.

На думку Шмигаля, така ситуація склалася, зокрема через дії Російської Федерації, яка веде боротьбу за газопровід Північний потік-2.

Але сьогодні ми розуміємо, що в Україну морським шляхом їде вугілля, що ми піднімаємо видобуток українських шахт. Він уже піднятий на 28% і продовжує нарощуватися.

Прем’єр-міністр запевнив, що останній місяць відбувається накопичення запасів вугілля.

"Сьогодні ми бачимо, що помісячно за потреби 1,7-1,9 млн т ми забезпечуємо 2-2,3 т вугілля. Тобто буде і вже відбувається процес накопичення вугілля останній місяць" – додав він.

Денис Шмигаль також наголосив, що влада не виключає ризиків, але вони були протягом кожного опалювального сезону.

"Ми даємо собі звіт про те що, за певних погодних умов, за певних дій гібридних зі сторони Росії. Можуть бути різні фактори і різні впливи, але ці ризики були протягом кожного опалювального сезону. Уряд і Міністерство енергетики розуміють, як відповідати на подібні виклики, як проходити. Звичайно, завжди є план Б.

Нещодавно голова правління НАК Нафтогаз Юрій Вітренко повідомив, що проблеми з опалювальним сезоном виникнуть, якщо кілька тижнів триматимуться сильні морози. Однак він наголосив, що наразі запаси газу в Україні достатні. На 1 січня 2022 прогнозується на 3% більше запасів газу, ніж у 2015-2019 роках.

Правоохоронці законно виконують свою роботу: Шмигаль про підозру у держзраді Порошенка

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль впевнений, що справа про підозру про державну зраду п’ятого президента України Петра Порошенка відбувається у межах чинного законодавства. Про це Шмигаль заявив в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV.

"Це робота правоохоронних органів. Зачекаймо на результати. Я впевнений, що правоохоронні органи абсолютно законно виконують свою роботу" – поділився він.

Політик висловив упевненість, що весь процес відбувся у межах законодавства України.

Вдень 20 грудня правоохоронці повідомили Петру Порошенку про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Справа стосується злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприянні терористичним організаціям “ЛНР” та “ДНР” групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд грн.

Шмигаль: Тарифи і ціни на енергоносії зафіксовані на весь опалювальний сезон

Тарифи і ціни на енергоносії зафіксовані в Україні на весь опалювальний сезон цього року. Завдяки цьому люди можуть розрахувати та розуміти, якими будуть ціни до кінця опалювального сезону. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Для цього ми підписали меморандум з місцевою владою для того, щоб тепло, яке регулює місцева влада, також мало зафіксований тариф"- розповів Шмигаль.

Для цього держава практично передала місцевим радам понад 30 млрд грн, Нафтогаз витратив від 30 до 50 млрд грн. Ці всі речі стабілізували ринкові ціни для людей на газ і електрику, а також на тепло і гарячу воду.

Шмигаль також запевнив, що уряд гарантує громадянам світло і тепло протягом опалювального сезону. За його словами, запасів газу в Україні цілком достатньо, а з вугіллям наразі проблеми в усьому світі.

Бустерна доза вакцини: МОЗ ухвалить рішення про терміни застосування на цьому тижні

Міністерство охорони здоров’я України має намір ухвалити рішення про терміни застосування бустерної (третьої) дози вакцини проти коронавірусу протягом цього тижня. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

За його словами, дату та час проведення третього щеплення від небезпечної хвороби ухвалить експертна рада у четвер, 23 грудня.

"У четвер у МОЗ засідатиме експертна рада, яка ухвалить рішення про дату та час застосування третьої (бустерної) дози вакцини", – наголосив політик.

З 24 грудня 2020 року триває активна кампанія вакцинації в Україні. За весь час пандемії 14 386 387 людей імунізувалися проти коронавірусу. Серед них 14 386 385 українців зробили перше щеплення, а 12 986 872 громадян пройшли повний курс вакцинації від небезпечної хвороби.

Водночас вже 92 людини отримали третю (бустерну) дозу вакцини. Щеплення нею роблять людям, які мають важкі супутні захворювання. Загалом в Україні здійснили 27 373 349 Covid-щеплень.

Стефанішина про вторгнення РФ: немає іншого сценарію, крім політико-дипломатичного

Збройні сили України готові до вторгнення Росії. Водночас немає жодного іншого сценарію, крім політико-дипломатичного вирішення ситуації. Про це повідомила Ольга Стефанішина – віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Стефанішина розповіла, що на саміті Східного партнерства, який відбувся 15 грудня, питання України обговорювалося майже три години, зокрема узгоджувалися санкції.

За її словами, європейські лідери єдині з Україною в оцінці ситуації, кількості військ та в тому, що загроза є реальною.

"Зі свого боку ми інформуємо, що наші збройні сили готові до цього. Разом з тим ми розуміємо, що немає жодного іншого сценарію, крім політико-дипломатичного вирішення ситуації. Я нагадаю, що попередній раз цього року, коли відбувалася ескалація на Донбасі, це відбувалося напередодні саміту НАТО, коли були також аналогічні загрози щодо членів НАТО"- додала вона.

Стефанішина процитувала фрагмент з Хартії про особливе партнерство, якій виповнюється 25 років.

"Ми дали Росії всі гарантії ще 1997 року, але це не стримало її від цієї агресії. Тому ми сподіваємося, що у Мадриді цього року, окрім того, що будуть знайдені елементи дипломатичного тиску, ми вийдемо на новий етап нашого руху до НАТО"- наголосила Стефанішина.

Повну трансляцію «Свободи слова» можна переглянути на сторінці програми у Facebook чи YouTube.

Автор:
Тиждень
Позначки: