Що арабські ЗМІ писали про визнання Сирією «ЛДНР»

1 Липня 2022, 22:11

Як повідомляє ліванський телеканал Ліван24, 29 червня сирійське інформаційне агентство повідомило про визнання Сирією «ЛДНР». А ввечері того ж дня Володимир Зеленський оголосив про розрив дипломатичних відносин з Сирією, накладення на функціонерів режиму Асада санкцій та введення повного ембарго на торгівлю з країною.

 

Саудівський телеканал аль-Арабія пригадав, що це не перший випадок, коли сирійський режим «приєднується до свого союзника». Так, 2018 року Сирія визнала незалежними Абхазію та Південну Осетію, що знаходяться під російським впливом. Цим країна відплачує Росії за економічну, військову та політичну підтримку. Окремо виділяється допомога РФ Сирії в Раді Безпеки ООН, де наступниця СРСР блокувала всі резолюції, спрямовані проти режиму Асада.

 

Еміратсько-британський канал Sky News Arabia у свою чергу пригадав візит російської делегації в Сирію на початку червня. Тоді разом із росіянами до Дамаску прибули представники «ДНР». Тоді Башар Асад заявив про «готовність своєї країни почати роботу з підйому відносин на політичний рівень».

 

Сирійське опозиційне видання Енаб Баляді сконцентрувалось на тому, яку шкоду нинішній режим Асада наносить сирійсько-українським відносинам. Окрім загального огляду ситуації, у виданні згадали історію погіршення стосунків між країнами, коли в 2016 році було закрито українське посольство в Дамаску, а 2018 – сирійське посольство в Києві. Також у матеріалі була наведена цитата Володимира Зеленського про те, що «сирійсько-українські відносини закінчились». При цьому уточнилось, що консульські відносини між державами зберігаються. Декілька разів була зазначено, що «санкційний режим просто Дамаску буде посилено».

 

У статті на Independent Arabia, оглядач Мустафа Растам намагається проаналізувати можливі наслідки сирійсько-української дипломатичної кризи. Растам звертає увагу на те, що криза припала на період активної дипломатії в регіоні, коли сирійський режим поступово почав виходити з ізоляції. Але повна залежність Асада від Росії, яка поширюється навіть на проблему продовольчого забезпечення країни, штовхає Сирію на такий крок

Крім того, він посилається на юриста, фахівця з міжнародного права Зія Шарафуддіна, який вважає, що демарш Дамаска призведе до ще більшої блокади режиму Асада. На його думку, під санкції попаде ще більше сирійських бізнесменів, які займаються постачанням енергоносіїв та промислових інструментів. Одним із імовірних кроків може стати розширення фігурантів «закону Цезаря», прийнятого США 2020 року. Експерт вказує, що саме він являє собою найжорсткішу міру, прийняту Заходом по відношенню до Сирії. Шарафуддін також вважає, що ЄС та США в умовах російсько-української війни будуть посилювати тиск на всіх союзників РФ на Близькому Сході.

Позначки: