Ще один регіонал «пофілософствував» на тему роботи ЦВК

Акценти
11 Листопада 2012, 18:10

«Дехто з ЦВК, хто виступає з сумнівними гучними політичними заявами, робить це на догоду опозиції. Хор «окремих думок» членів ЦВК виглядає як зрежисована піар-кампанія. Ті, хто хочуть займатися політикою, мають вийти зі складу комісії», – заявив Олійник.

За його словами, «такі дії членів ЦВК суперечать міжнародній практиці та філософії роботи комісії».

Показово, що Олійник майже слово в слово повторив заяву свого колеги по пратії Леоніда Кожари, щодо легковажності політичних заявв членів ЦВК, які «підривають імідж України у світі», оскільки  «ЦВК – це не політичний орган, і його члени мають залишатися поза політикою».

Правда, Олійник закамуфлював заяву Кожари словами про філософію.

Як повідомлялось, раніше народний депутат від Партії регіонів Леонід Кожара заявив, що окрема думка деяких членів ЦВК щодо результатів виборів сформована на замовлення  опозиції і, яка взялася «дискредитувати вибори, виявляючи повну зневагу до волевиявлення громадян».

«ЦВК – це не політичний орган, і його члени мають залишатися поза політикою. Будь-які непродумані легковажні політичні заяви підривають імідж України у світі, і це потрібно розуміти тим, хто вдається до брудних політичних інсинуацій», – наголосив регіонал.

Як повідомлялось, 11 листопада ЦВК оголосила переможцями у окрузі № 11 Олександра Домбровського, а у № 14 – Віктора Жеребнюка. Протоколи з результатами у цих одномандатних округах підписані з окремою думкою 6 членів ЦВК

Опозиція заявила, що ті члени комісії, які голосували за визнання перемоги у виборчому окрузі №11 Олександра Домбровського, а в окрузі №14 – Віктора Жеребнюка, стали співучасниками кримінального злочину.

До оголошення остаточних результатів виборів у мажоритарних округах заступник голови комісії Жанни Усенко-Чорної запропонувала виключити з порядку денного встановлення результатів виборів у округах № 11 (Вінниця), № 14 (Жмеринка, Вінницька область) та № 184 (Нова Каховка, Херсонська область).

Ініціативу Усенко-Чорної підтримали 6 членів комісії, у тому числі голова ЦВК Володимр Шаповал, його заступник Андрій Магера та члени ЦВК Ігор Жиденко, Валерій Шелудько та Юлія Швець. Інші члени ЦВК не підтримали цю пропозицію.  

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода".

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

89