У документі депутати висловили переконання в тому, що єдиною державною мовою в державі має бути українська, статус якого закріплено в Конституції.
Зокрема, депутати визнали за необхідне консолідувати навколо цього питання мовознавців, правозахисників, фахівців з питань статистики, держави та права, а також представників місцевих рад і громадських організацій.
"Потрібно врахувати всі конфліктні моменти законопроекту й вивести мовне питання з політичної площини", – сказано у зверненні.
Зі слів голови облради Миколи Дерикота, за це звернення проголосували депутати й від більшості, і від опозиції.
"Таким чином, депутати від різних політичних сил об'єднали свої зусилля й звернулися до президента із проханням не підписувати закон, поки він не пройде належну експертизу", – зазначив Дерикот.
Раніше 6 липня депутати Хмельницького міської ради на позачерговій сесії закликали президента накласти вето на закон про мовну політику.
Нагадаємо, 13 липня депутати Рівненської обласної ради одноголосно – 66 голосами – ухвалили звернення до президента з вимогою не допустити набуття чинності закону «Про засади державної мовної політики», який, за їхніми словами, дестабілізує ситуацію в Україні.
3 липня Рада прийняла мовний закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Після цього почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.