Ще одна країна вирішила перенести посольство до Єрусалиму

13 Вересня 2018, 10:08

Чехія вирішила у листопаді відкрити "Чеський дім" у Єрусалимі, що стане першим кроком до перенесення чеського посольства з Тель-Авіва. Про це йдеться у спільній заяві президента Чехії Мілоша Земана, прем'єр-міністра Андрія Бабіша, а також спікера палати депутатів та міністрів закордонних справ і оборони Чехії.

 

Зазначається, що вищі посадові особи обговорили питання про підготовку стратегічного діалогу з Ізраїлем, включаючи спільні проекти і цілі, і домовилися про переваги регулярних міжурядових консультацій з Ізраїлем з метою розвитку двосторонніх двосторонніх відносин.

 

Крім того, Земан у листопаді відвідає Ізраїль для відкриття "Чеського дому" в Єрусалимі.

 

"Офіційні представники також були проінформовані про зміст, фокус і цілі офіційного візиту Президента Чеської Республіки в Ізраїль в листопаді, в тому числі про стан підготовки до відкриття Чеського будинку в Єрусалимі. Це повинен бути перший крок з наміром перевести Посольство Чеської Республіки в Єрусалим відповідно до міжнародного права", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 21 травня Парагвай офіційно переніс посольство країни в Ізраїлі до Єрусалима.

 

16 травня Гватемала офіційно відкрила посольство країни в Єрусалимі.

 

Як повідомлялося, 14 травня США заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.