Петренко Ігор кореспондент відділу "Країна"

Щастя з Хортиці

ut.net.ua
25 Грудня 2009, 00:00

Посеред щойно відновленого комплексу «Запорозька Січ» на острові Хортиця стоїть новорічно вбрана ялинка. Якщо не під нею, то принаймні неподалік, десь на березі Старого Дніпра з виглядом на греблю Дніпрогесу, можна зустріти 2010 рік під президентське вітання з портативного радіоприймача. 

Звідси, з колиски козаччини, обов’язково має всміхнутися нове щастя тим, хто приїде цими днями на скелястий острів. Непогано буде присісти на одну з лавок Тарасової стежки, якою колись блукав Кобзар, і відкоркувати щось козацьке, гайдамацьке або й французьке, пригадуючи інженера Гійома де Боплана, який побував тут на початку ХVІІ століття і ввів Хортицю у європейський геополітичний дискурс. 

На Хортиці водяться олені, лисиці, козулі, зайці. Якщо якась тварина підійде вас привітати, не чіпайте, бо статус національного заповідника забороняє полювання і взагалі закликає до чемної поведінки: не смітити, не розпалювати несанкціонованих багать, не кидати пляшок у Дніпро. 

Ночувати, звісно ж, не в лісі. Крім численних готелів Запоріжжя, на самому острові приймають готелі «Чайка», «Діон» і «Хортиця». Ціни помірні, наприклад, вартість проживання в номерах «люкс» «Хортиці» – 550–800 грн, в одномісних – від 100 до 150 грн, є автостоянка з охороною. При готелях смачно готують ресторани національної кухні, розважає вар’єте, тобто тут є все для гулянь.

Музей козацтва на свята теж працюватиме. Дирекція заповідника обіцяє всіляко ство­рювати святковий настрій у відвідувачів-екскурсантів.  

А козацька дерев’яна церква Покрова Богородиці, звичайно, прийме прочан і туристів на Різдво. 

Також у новорічні свята на острові виступатиме з козацьким шоу кінний театр «Запорозькі козаки».

105