"Можливо, це також погано, як було в радянські часи. Мабуть, судова система завжди була такою поганою, і я знаю, що є багато ув’язнених, які не одержують достатньо захисту, не одержують достатніх можливостей для зустрічей з рідними", – зазначила Северінсен.
"А ці чотири справи найвищих функціонерів показали дуже добре те, що і так відомо, що захист не має змоги захищати підсудних, що умови для людей у в'язницях дуже погані, дехто з них дуже хворі, як Іващенко і Луценко, і не одержують медичної допомоги", – заявила вона.
На її думку, розслідування проти членів колишнього уряду побудовані абсурдно. "Влада часто говорить, що вона бореться з корупцією, але в цих випадках немає корупції, тобто злочинів з метою збагачення для себе, а, як у випадку з Тимошенко, – для розв’язання газової проблеми", – заявила Северінсен.
"Дуже важливо, аби був мирний, скажімо так, спосіб переходу влади від одного уряду до іншого, аби члени урядів не садили один одного до в'язниць", – переконана Ханне Северінсен.
Северінсен знову підкреслила, що відповідальність за політичні рішення може бути лише політичною.
"У будь-якому разі, якщо ви хочете порушувати такі справи, як проти Тимошенко, то це має відбуватися за процедурою імпічменту. Але криміналізувати політичні рішення… Якби це робилося скрізь, то в'язниці всього світу були б заповнені міністрами", – вважає колишній доповідач ПАРЄ по Україні.
Колишній доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні також вважає за доцільне в рамках Моніторингового Комітету ПАРЄ запровадити інститут спеціального доповідача щодо політичних ув'язнених в Україні.
Крім того, Северінсен вважає, що глава МЗС Костянтин Грищенко під час виступу у Страсбурзі використовував приклади, які не підходять для України.
"Я слухала виступ міністра закордонних справ (Грищенка), і коли він говорить, що прем'єр-міністр Ісландії, наприклад, перебуває в суді, він не каже, що це – суд імпічменту, де працюють спеціально призначені судді, які розбирають політичні справи", – зазначила вона, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".
Нагадаємо, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ході виступу в Парламентській асамблеї Ради Європи у понеділок, 3 жовтня, заявив про необхідність глибокого реформування всієї судової системи України, пославшись на "газову справу" щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко, і зазначив, що в цьому напрямку вже ведеться активна робота.