Яцуба вважає, що таким чином опозиція провокує розкол країни за мовною і географічною ознаками.
За словами лідера севастопольських «регіоналів», опоненти Партії регіонів під час обговорення і ухвалення закону «Про засади державної мовної політики» діяли «методами шантажу, погроз, провокацій і відвертої брехні».
«Ефір наповнюється гучними гаслами про загрозу українській мові. Опозиція вважає, що більшість громадян не стануть читати закон, тому можна спокійно вводити людей в оману з приводу його змісту», – сказав Яцуба.
За його словами, організовані опозицією мітинги проти ухвалення мовного закону є давно відпрацьованими політичними технологіями щодо дискредитації влади. На думку Яцуби, «простежується почерк організаторів «помаранчевого» бунту 2004 року – через ЗМІ поширюються чутки про те, що міліція нібито готує провокації, має намір силовими методами розігнати протестувальників».
«Мета цих дій — нагнітання ситуації, створення негативного інформаційного фону», – заявив «регіонал».
Він переконаний, що «тактика опозиції спрямована на руйнування позитивного настрою українців після успішного проведення Євро-2012».
«Вони намагаються переконати всіх, нібито новий закон обмежує права україномовного населення. Задля своїх політичних цілей опозиціонери вдаються до провокацій, вони виводять людей на вулиці і влаштовують сутички з правоохоронцями. Цим опозиція демонструє, що життя і здоров'я людей, зокрема їх виборців, для них нічого не варте», – заявив він.
При цьому Яцуба наголосив, що жителі Севастополя не піддаються на маніпулятивні технології опозиціонерів.
«На щастя, Севастополь – це високоосвічене і політично підковане місто. Незважаючи на перипетії «помаранчевої» епохи, політичні маніпуляції з націоналістичними і мовними ідеями, севастопольці зберегли вірність місту-герою, почуття патріотизму і дух згуртованості. Наше населення завжди вирізнялося розсудливістю, власними стійкими поглядами на життя і політичну ситуацію. Його неможливо обдурити різними маніпуляціями і популістськими обіцянками. Тут вони тверді, як камінь», – резюмував він.
Як повідомлялось, протести на захист української мови стали підставою для влади порушити проти незгодних з мовним законом «регіоналів» низку кримінальних справ.Зокрема, лише у Києві порушено вже 5 кримінальних справ.
Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Читайте також Мовна війна: перехід до холодної фази та розширення ареалу