У матеріалі наголошується, що громадянське суспільство і сьогодні виборює українську незалежність, але в широкому сенсі цього слова. Ідеться про дотримання прав людини і свободу слова, але найактуальнішим питанням сьогодні є протистояння російській агресії. "Сьогодні в України небайдужих громадян більше, ніж було 100, 50 чи навіть 20 років тому. Час працює на нас. Я народився у вільній, незалежній країні і, на щастя, не відчув, що таке СРСР на власному досвіді. Водночас є приклад Білорусі, який змушує нас цінувати те, що маємо, і ще завзятіше боротися за свої громадянські права та свободи", – зазначає Стерненко.
Читайте також: Денис Поданчук: "Основа Руху опору – це вмотивовані та навчені громадяни, які прагнуть найскоріше визволити країну від агресора"
Однак активіст зауважує, що часто виходить так, що активні свідомі громадяни – це люди, які закривають собою "дірки" в державі. На думку Стерненка, це відбувається тому, що Україна залишається інституційно слабкою країною. "Можна на пальцях однієї руки перелічити інституції, які справді виконують державні функції, а не обслуговують приватні інтереси. Це передовсім антикорупційна інфраструктура і ще кілька винятків. Тож навантаження на громадянське суспільство в Україні колосальне. Є ризик, що активісти згодом почнуть вигорати. Утім, це малоймовірно, адже покоління змінюється, з’являються нові й нові представники громадянського суспільства", – міркує блогер.
Сергій Стерненко переконаний, що попри війну та низку економічних, соціальних та інших проблем, ми живемо в найкращий історичний період існування держави Україна. "У нас є своя держава, є свобода слова, свобода мирних зібрань, ми можемо критикувати владу й здебільшого не боятися, що нас за це кинуть до в’язниці. Трапляється, коли активістів намагаються вбити, закатувати, покалічити, ув’язнити (я із цим сам зіткнувся), проте визначальною є реакція суспільства на такі випадки", – резюмує активіст.
Придбати спеціальний проєкт Тижня до Дня Незалежності можна з 19 серпня, попередній продаж за посиланням.