Серед українців відчутно зріс відсоток охочих вступити до НАТО – опитування

3 Серпня 2015, 13:03

Більшість населення України (63,9%) проголосувало б за вступ України до НАТО, якби у найближчі вихідні відбувся референдум з цього питання. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова і представлені на прес-конференції директором фонду “Демократичні ініціативи” Іриною Бекешкіною.

“Зараз ми бачимо істотні зміни. Якби референдум відбувся нині, то він звичайно був би виграний. Проте це все поки що питання, яке ділить Україну”, – сказала вона.

Згідно з опитуванням, проти вступу України в НАТО проголосувало б 28,5% учасників референдуму. Важко відповісти 7,6% респондентів.

Бекешкіна нагадала, що у червні 2010 року на уявному референдумі щодо вступу України до НАТО лише 25% із тих, хто зголосився взяти участь в такому плебісциті, проголосували б за вступ України до Альянсу, а 68% – проголосували б “проти”. У червні 2014 року, за словами керівника фонду "Демократичні ініціативи", ситуація змінилася на протилежну: 45% проголосували б за вступ до НАТО, а 36% – проти.

Нагадаємо, рух «За Україну в НАТО» закликав владу провести референдум щодо вступу в Альянс.

Позначки: