“Серед причин замовлення – гроші”. Що відомо про замах на міністра Романа Лещенка

Суспільство
18 Листопада 2021, 20:15

Під час брифінгу, анонсованого сьогодні міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, повідомили, що інформація про наміри здійснити замах надійшла до органів у серпні поточного року. Громадянка України шукала кілера для замовлення вбивства іншого громадянина України. За задумом Нацполіції, її вивели на підставного кілера і все спілкування між замовницею і кілером документувалось. В ході слідства виявилось, що головний замовник – громадянин США. Він замовив вбивство одного колектора, якого найняли вибивати борги з бізнес-партнера головного замовника.

За версією подіції, за вибивання боргів взяли $150 тис., які колектор не повернув своєму замовнику. За це колектора вирішили вбити. Його імітовано викрали і “виконали замовлення”, вивезли в будинок під Києвом і щоб оцінити зроблене, запросили громадянку України та громадянина США. Під час брифінгу показали фото і відео нібито вбитого колектора, аби запевнити замовників у виконанні вбивства. 

Після цього вони одразу замовили міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, у якого, за словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, нібито намагалися вибити уявні  борги 2018 року. Справа пов’язана з його діяльністю за той період. Вчора “кілер” отримав завдаток $20 тис. Роман Лещенко дізнався про планування замаху за пів години до брифінгу, каже Монастирський. Тепер замовникам світить довічне ув’язнення.

Роман Лещенко каже, що йому та його родині погрожували і шантажували й раніше, з моменту його вступу на посаду міністра у грудні 2020 року. Ці ситуації від пов’язує з викриття схем приватизації державних земель, подвійної приватизації землі, однак міністр на погрози не реагував. Конкретно ця ситуація – цивільно-правовий спір, щодо якого вже є рішення суду. Міністр каже, що його нічого не пов’язує із замовником і вони не спілкувались.

Керівник Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що серед причин замовлення – “гроші”, а також, що його вразив цинізм замовників після того, як вони побачили “вбивство” колектора. За його словами, головний замовник мав за тиждень вилітати до США на різдвяні свята, тому хотів закінчити “всі справи” до цього. За виконання замовлення “кілеру” дозволили забрати 50% майна Лещенка, інші 50% мав отримати замовник. Наразі всі причетні поміщені до ізолятора, їм інкримінуватимуть звинувачення за 4 статтями Кримінального кодексу.

Читайте також: "Привіт" від олігархів, внутрішня боротьба чи дестабілізація. Головні версії нападу на Шефіра

2018 року Роман Лещенко співпрацював із американським інвестором Куртом Джейкобом Гросансом. Тоді міністр обіймав посаду голови Держгеокадастру. Гронанс був власником агрофірми ТОВ «Гросанс», а на посаду директора підприємства призначив Романа Лещенка. Перед його призначенням медіа почали поширювати інформацію про пресреліз власника “Гронанс” про те, що він позивався проти Лещенка і йому незрозуміло, як він може обіймати посаду міністра, нібито Лещенко обікрав компанію на кілька мільйонів доларів, без погодження забрав велику кількість зерна, обробляв землю, а на вкрадені кошти потім профінансував партію “Слуга народу”. Першоджерело відповідного пресрелізу Тижню знайти не вдалось, однак позови від компанії таки є. Позивався американський інвестор проти Романа Лещенка та компанії, що вирощує зернові культури, власником якої є його дружина – "ТОВ Прогрес".