У порівнянні з минулим роком частка прихильників вступу зросла на шість відсотків. Водночас кількість противників приєднання до ЄС складає 31%.
Більшість прибічників євроінтеграції висловлюються за якомога швидший вступ до ЄС. 37% прагнуть приєднання упродовж п'яти років. А ще рік тому швидкого вступу до ЄС хотіли лише 26% опитаних. Навіть на Сході та Півдні країни, традиційно орієнтованих на Росію, 50% у принципі за вступ до ЄС. На Заході та в Центрі таких – 69%.
При цьому членство України в ЄС – тема не лише для молодшого покоління. Так, частка прихильників серед 18-29-річних є найвищою – 65%, але і в інших вікових групах більшість виступає за вступ до ЄС. Серед населення віком від 50 до 60 років об'єднання з Європою хотіли б 52%.
Щодо іміджу їхньої країни в Європі, то в українців ілюзій немає. 32% з них переконані, що Україну розглядають насамперед як постачальника сировини та дешевої робочої сили. Лише 14% переконані, що Україна сприймається як надійний стратегічний партнер.
Головна мета ЄС, на думку українців, полягає у підтримці економічного зростання (49% опитаних). 62% українців підтримують цю мету. Третина опитаних (32%) вважають, що метою ЄС є зміцнення демократії та свободи слова. Розвиток демократичних цінностей стає чимдалі важливішим для українських громадян. Оскільки особиста підтримка такої цілі суттєво зросла – з минулорічних 18% до нинішніх 39%.
Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися. 42% оцінюють їх як партнерські та дружні. Рік тому так вважали 28%. Менш позитивно оцінюють українці стан відносин з Німеччиною. 36% вважають відносини дружніми та партнерськими. Таким чином, уперше з початку проведення опитувань DW-Trend стан відносин України з ЄС оцінений респондентами краще, ніж стан відносин з Німеччиною.
Натомість дуже погіршилися в очах українців відносини з Росією. Лише 28% з них нині вважають їх дружніми та партнерськими. 55% ці відносини видаються напруженими або навіть ворожими. У порівнянні з минулим роком оцінка стала майже повністю протилежною: тоді дружніми та партнерськими відносини з Росією вважали 55%, а напруженими чи ворожими – 22%.
Країни Європейського Союзу залишаються і надалі привабливими цілями подорожей для українців (70%). Якби не візові обмеження, туризм би істотно зріс. 49% вказують, що їздили б до ЄС частіше, якби для цього їм не була потрібна віза.
Репрезентативне опитування провело українське відділення соціологічного інституту IFAK на замовлення української редакції Deutsche Welle.
Як повідомлялось, згідно з дослідженням GfK Ukraine, 45% українців вважають, що країна має підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, лише 14% серед варіантів інтеграції України обирають вступ до Митного союзу.
Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні цього року, на можливому всеукраїнському референдумі щодо вступу України до ЄС готові проголосувати 41% українців, за вступ до Митного союзу – 35%.
А 51% опитаних інтернет-користувачів України вважають, що країна не повинна змінювати своїх планів щодо інтеграції в Євросоюз. Такі дані оприлюднило експрес-дослідницьке бюро «iVOX Ukraine».