Серби розгромили посольство США в Белграді

Акценти
22 Лютого 2008, 10:58

Учора ввечері учасники масової маніфестації проти незалежності Косово в Бєлграді увірвалися в будівлю Посольства США і підпалили його. У момент нападу бєлградська поліція не охороняла будівлю посольства, повідомляє Reuters.

Жодного співробітника диппредставництва не було в будівлі. За словами офіційного представника Держдепартаменту США Шона Маккормака, ніхто з громадян США не постраждав.

За уточненими даними, натовпу протестуючих спочатку вдалося прорвати поліцейський кордон, встановлений біля Посольства США. Серби почали закидати поліцейських каменями, внаслідок чого співробітникам правоохоронних органів довелося відступити на сусідню вулицю.

За повідомленнями з місця подій, більшість нападаючих на посольство – футбольні фанати. Один з маніфестантів забрався на будівлю посольства і зірвав з нього американський прапор. Розлючений натовп розірвав прапор на шматки. На його місце був поставлений прапор Сербії. З вікон посольства летять стільці й папери.

Напад на Посольство США відбувся по закінченню акції протесту "Косово – це Сербія", в якій взяли участь від 150 до 200 тисяч сербів.

Як передає РІА Новости, біля будівлі Посольства Канади протестуючі підпалили автомобіль. Агресія направлена проти диппредставництв тих країн, які виступають за незалежність Косово.

В центрі Белграда пройшов урочистий молебень за порятунок сербського населення в Косово.

Учора в Белграді почався найбільший в історії країни протестний мітинг. Його учасники заявляють, що Косово є невід`ємною частиною Сербії, і громадяни країни не змиряться з втратою 15% територій своєї держави.

89