Конституція визначає Крим як автономію у складі України.
Раніше місцеві сепаратисти намагалися через суд оскаржити її правочинність, однак той відмовився розглядати поданий позов. Тепер суд першої інстанції мусить розглянути цю справу по суті.
За словами координатора Народного фронту Валерія Под’ячого, мета позову, поданого ще у жовтні 2010 року, – відновлення дії Конституції Республіки Крим від 1992 року.
Под’ячий повідомив, що справа про "нечинність української конституції Криму" повернулася до Окружного адміністративного суду Криму, але коли відбудеться перше слухання за нею поки не відомо.
Цей документ, ухваллила Верховна Рада Кримської АРСР 6 травня 1992 року, і віг визначає Крим самостійною державою, яка перебуває з Україною у конфедеративних відносинах.
У березні 1995 року президент Леонід Кучма скасував цей варіант кримської конституції, а наприкінці 1998 року спершу кримський, а потім й український парламенти затвердили нинішній Основний закон АРК.
Под’ячий, якого засудили до умовного покарання за сепаратизм, вважає, що нинішня кримська автономія – незаконна, як і перебування Криму у складі України.
У прес-службі Верховної Ради Криму сказали, що вивчають ситуацію і поки що нічого не коментуватимуть.
Разом з тим джерела Радіо Свобода й оточення спікера повідомили, що парламентські юристи заскочені таким перебігом подій і поки не знають, як реагувати. Там не допускають самої можливості скасування Конституції АРК в кримському ж суді.
Раніше колишній голова СБУ Валентин Наливайченко стверджував, що Організацію "Севастополь-Крим-Росія" фінансують "за брудні гроші, в тому числі від будівництва об’єктів ЧФ".