Сенатори звинувачують Обаму в «заграванні з Росією»

11 Березня 2015, 09:52

Республіканці та демократи комітету Сенату США з питань зовнішньої політики засудили рішення президента Сполучених Штатів Барака Обаму не постачати летальну зброю в Україну. Свою позицію парламентарі висловили 10 березня під час слухань комітету у Вашингтоні.

Під час засідання голова комітету сенатор Боб Коркер (Республ. партія, штат Тенессі) звинуватив адміністрацію Обами в «заграванні з Росією». В свою чергу ще один впливовий член комітету із зовнішньої політики – сенатор Боб Менендес (Демократ.партія, штат Нью-Джерсі) – наголосив, що ситуація в Україні досі є вкрай небезпечною, адже метою російського лідера владі міра Путіна залишається сухопутній зв’язок із Кримом.

«Там (в Україні – ред.) були тисячі порушень режиму припинення вогню… (Путін- ред.) отримає свій сухопутний міст в Крим », – зазначив він.

Сенатор Марко Рубіо (Республ. партія, штат Флорида) додав, що Путін «повністю відновив атмосферу часів Холодної війни».

Зокрема, сенаторів обурило зізнання адміністрації Обами щодо того, що США досі не відправили половини з обіцяної Києву нелетальної допомоги на суму в $118 млн.

«Ми надали деякі суттєві оборонні системи. Однак не відповіли на весь список потреб (української армії – ред.)», – доповіла помічник держсекретаря Вікторія Нуланд.

Заступник міністра оборони США Браян Маккеон додав, що деякі види допомоги, зокрема радіолокаційні системи і прилади нічного бачення, не відправили в Україну через матеріально-технічні перешкоди або складнощі в ланцюзі постачань.

Після засідання голова комітету Коркер подякував Нуланд і Маккеону за готовність до подальшої допомоги Україні, однак наголосив, що його ситуація «абсолютно не задовольняє». 

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що Обама відмовився від постачання летального озброєння українській армії після переговорів з канцлером Меркель.