Сенатори США написали Порошенку листа з приводу відставки Абромавичуса

12 Лютого 2016, 23:32

Американські сенатори висловили занепокоєння через відставку міністра економіки України Айвараса Абромавичуса. Відповідного листа президенту України Петру Порошенку направили сенатори Роб Портман, Дік Дарбін і Джин Шагін. Цей лист також підписали сенатори Роб Джонсон, Кріс Мерфі, Марк Кірк, Річард Блюменталь та Шеррод Браун.

«Ми усвідомлюємо, що правляча коаліція зіштовхнулася не тільки з проблемами корупції, яка лишилася після десятиліть безгосподарності та кумівства, але і з нелегальним збройним захопленням території Росією. Зважаючи на такі перешкоди, проводити реформи для України є складним викликом. Ми як і раніше готові допомагати вам це подолати», – мовиться у листі сенаторів, опублікованому 12 лютого.

Нагадаємо, 8 лютого у Антикорупційному бюро очільник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус давав свідчення щодо здійснення тиску при призначеннях у міністерстві з боку деяких депутатів. Допит тривав більше двох годин.

3 лютого Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, ініційованим його командою. Міністр звинуватив народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка в блокуванні роботи МЕРТ. Разом з Абромавичусом у відставку подали більшість його заступників.