Сенатори США готують «вичерпну» відповідь на дії Росії – Reuters

17 Листопада 2016, 10:18

Старші сенатори як від Демократичної, так і Республіканської партій США готують «вичерпну» відповідь на дії Росії, пише агенство Reuters.

Так, головний з демократів в сенатському комітеті у закордонних справах, сенатор Бен Кардін заявив, що працює над законопроектом, який стане відповіддю на протиправні дії РФ в Україні і Сирії, а також кібератаки.

Кардін не став розкривати подробиці законопроекту, оскільки сьогодні, 17 листопада, він буде виступати на обговоренні політики щодо РФ. На питання, чи буде йти розмова про додаткові санкції, він сказав: «Наша відповідь буде вичерпною».

Окрім того, сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що виступає за те, щоб влаштувати в сенаті слухання щодо питання, чи втручався президент Росії Владімір Путін у президентські вибори в США. 

«Ми не можемо стояти осторонь», – сказав республіканець.

Варто зазначити, що американський сенатор Бен Кардін є одиним з авторів так званого «списку Магнітського».

Під час передвиборної гонки в США Росію неодноразово звинувачували у втручанні в американські вибори. Кандидат на пост президента США від демократів Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США зламали російські спецслужби.

Після цього Федеральне бюро розслідувань зафіксувало спроби зламу виборчих систем в штаті Арізона, до яких можуть бути причетні хакери з Росії Через деякий час Демократична партія США заявила про нову спонсоровану Росією кібератаку.

Як повідомляло раніше агенство Reuters з посиланням на три компанії, які працюють у сфері кібербезпеки, російські хакери атакували «мозкові центри» США після перемоги Трампа.