Сенатор США закликає Януковича виконати зобов’язання перед МВФ

2 Квітня 2012, 13:45

"Я пишу цього листа, щоб закликати Україну без затримки виконати зобов'язання перед МВФ щодо реформ, які вона взяла на себе у зв'язку з отриманням другого траншу 15,3 мільярдного кредиту", – йдеться у листі.

Зокрема, зауважив сенатор, Україна робить певні кроки з питань квот на експорт, випуску ПДВ-облігацій, відшкодування ПДВ та інші. Ці кроки заохочують закордонні інвестиції.

"Проте, якщо ці реформи не будуть виконані у повному обсязі (а саме на це вказують багато ознак), я боюся, що зросте тиск з метою затримки надходження коштів МВФ", – зазначив Лугар.

Він нагадав, що раніше Світовий Банк називав основні чинники, які заважають українській економіці повернутися до докризового рівня розвитку.

Такими чинниками він назвав фіскальну політику, яка відлякує притоки капіталу, високі податкові ставки, застарілу інфраструктуру та інші.

Лугар наголошує, що з нещодавно прийнятого антикорупційного закону були виключені деякі ключові елементи, які підтримували США та ЄС.

"Через занепокоєння корупцією ЄС нещодавно заморозив понад 100 мільйонів доларів фінансової допомоги Україні", – додав сенатор.

Крім того, відзначає він, зростає кількість свідчень про те, що Україна вживає антиконкурентні та дискримінаційні заходи. Зокрема, вони стосуються квот на експорт, ПДВ-облігацій та відшкодування ПДВ.

Такі заходи входять у конфлікт із зобов'язаннями, які Україна взяла за програмою МВФ, зауважив сенатор.

Він вказав, що такі дії мали негативний вплив на інвестиції та торгівлю з Україною, що вразило американський бізнес.

"Дуже важливо, щоб Україна і далі виконувала зобов'язання щодо реформ, які були вказані у листі від імені уряду до МВФ, для прийняття рішення щодо майбутніх траншів", – наголосив він.

Нагадаємо, у середині березня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко констатував, що переговори між Україною і Міжнародним валютним фондом з відновленню програми співробітництва зайшли в глухий кут. 

МВФ наполягає, зокрема, на підвищенні Україною тарифів на газ для населення, вважаючи це однією із ключових умов продовження співробітництва.

Раніше президент Віктор Янукович виключав можливість підвищення цін на газ для населення для отримання кредиту МВФ. 

Водночас наприкінці березня перший віце-прем’єр Віталій Хорошковський визнав, що уряд планує підвищити ціну на газ для населення.