Сенат США вирішив обмежити співпрацю Трампа з Росією у кіберсфері

23 Серпня 2017, 14:19

Комітет з розвідки Сенату США схвалив ініціативу, яка забороняє президенту країни Дональду Трампу співпрацювати з Росією в питаннях кібербезпеки без схвалення американського Конгресу. Про це повідомило в середу, 23 серпня, агентство Reuters.

Комітет розглядав відповідний документ ще в липні, але через наявність в ньому даних про роботу спецслужб він набув розголосу тільки зараз.

На цей крок Сенат пішов незабаром після того, як стало відомо, що під час гамбурзького саміту "великої двадцятки" Трамп обговорював з президентом РФ Владіміром Путіним створення спільної робочої групи з питань кібербезпеки. Сам Трамп після зустрічі з Путіним запевняв, що створення такої групи не входить в його плани.

"Той факт, що президент Путін і я обговорювали групу з кібербезпеки, не означає, що я вважаю, що це можливо. Цього не може бути", – написав президент США в мікроблозі Twitter.

Якщо ініціатива комітету з розвідки стане законом, вона стане черговим кроком Конгресу щодо обмеження діяльності Трампа щодо Росії, зазначає Reuters.

Нагадаємо, підписавши закон про санкції проти Росії президент США Дональд Трамп обмежив свою можливість скасовувати обмежувальні заходи або виводити з-під них конкретних осіб. Такі рішення ухвалюватимуться тільки після узгодження з Конгресом.​