Сенат США ухвалив резолюцію щодо агресії РФ в Азовському морі

30 Листопада 2018, 09:41

Сенат Сполучених Штатів Америки одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує агресивні дії Росії у районі Керченської протоки і закликає звільнити незаконно заарештованих українських моряків. 

 

"Захоплення Російською Федерацією українських суден є грубим порушенням її зобов'язань в рамках міжнародного права та угоди 2003 року між Російською Федерацією та Україною про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки", – йдеться у документі.

 

 

Зокрема, Сенат США рішуче засуджує провокаційні дії з боку російського уряду у Керченській протоці щодо ВМС України і закликає Москву негайно звільнити всіх українських членів екіпажу та судна, і припинити переслідування українських та міжнародних суден, які проходять через Керченську протоку.

 

Водночас сенатори підкреслюють, що поведінка Кремля дестабілізує ситуацію в усьому регіоні та закликають до подальші ескалації.

Крім того, верхня палата Конгресу США настійно закликає членів міжнародної спільноти об'єднатися в опозицію щодо дій РФ в Азовському морі, оскільки вони порушують основні принципи міжнародного права, які стосуються всіх націй.

 

Своєю чергою, сенатори закликають Білий дім та американського президента Дональда Трампа здійснити загальноурядовий підхід до рішучої реакції проти атаки Росії 25 листопада на українські сили.

 

Нагадаємо, 29 листопада Трамп скасував зустріч з Путіним через ситуацію у Керченській протоці. 

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна