Автором резолюції є сенатор-демократ з Іллінойсу Ричард Дурбін. Документ отримав двопартійну підтримку.
Резолюція закликає українську владу звільнити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, а членів Європейського Союзу – включити справу звільнення Тимошенко як важливий критерій для підписання Угоди про асоціацію. Також в резолюції висловлюється занепокоєння з приводу вибіркового та політично вмотивованого ув’язнення Тимошенко, яке «відволікає увагу від міцних зв’язків України з Європою, Сполученими Штатами і громадою демократичних країн».
Сенатський комітет із закордонних справ прийняв цю резолюцію ще наприкінці червня. Під час свого виступу в Сенаті Дурбін розповів, що сенатори-автори резолюції не поспішали виносити резолюцію на розгляд всього складу Сенату, сподіваючись, що справа Тимошенко буде вирішена.
Особливо велику надію вони покладали на місію Кокса-Квасневського, сподіваючись, що рішення буде прийняте до саміту Східного партнерства у Вільнюсі.
Рішення ж про голосування резолюції по Тимошенко в американському Сенаті прийняли минулої середи, коли Верховна рада вирішила відкласти голосування по законопроекту, який би дозволив відпустити Тимошенко на лікування в Німеччину.
Дурбін висловив жаль, що Україна, яка є партнером Заходу та надала значну допомогу в Лівії та Афганістані, втрачає історичний шанс через персональні образи та грає на руку російському президенту Владіміру Путіну.