Сенат США може відкликати посла з України і заборонити в’їзд Януковичу

25 Травня 2012, 12:54

«Сенат США засуджує дії адміністрації президента Віктора Януковича, направлені на політично вмотивоване ув’язнення  колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко», – йдеться в проекті резолюції, який оприлюднений на сайті американського конгресу.

Сенатор закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко, та просить ОБСЄ не визнавати заплановане на 2013 рік головування України то того часу, поки Тимошенко не буде випущена на свободу.

«Сенат США наполегливо закликає Державний департамент США відкликати свого посла  в Україні та призупити роботу посольства США в Києві до звільнення Юлії Тимошенко», – йдеться в документі.

Окрім того, сенат закликає держдепартамент США  заборонити видачу віз президенту Віктору Януковичу, генпрокурору Віктору Пшонці та іншим посадовим особам, відповідальним за ув’язнення екс-прем’єра. Сенатор також закликає Організацію Північноатлантичного договору призупинити дії всіх угод про співпрацю з Україною до звільнення Тимошенко.

Нагадаємо, 24 травня Європейський парламент прийняв резолюцію щодо України, в якій закликав звільнити українських політв'язнів