Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії

27 Жовтня 2017, 17:22

Сенат Іспанії проголосував 27 жовтняза активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон.

За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Зазначається, що активація статті 155 Конституції, яка була застосовано вперше з 1978 року, дає урядові Іспанії повноваження "вживати всіх заходів, необхідних для примусу" регіону у разі кризи.

Раніше прем’єр Іспанії Маріано Рахой у своєму виступі в Сенаті Іспанії попросив сенаторів підтримати активацію статті 155 Конституції Іспанії, яка передбачає введення прямого управління в Каталонії.

Як повідомлялось, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а згодом Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Зазначимо, 17 жовтня Іспанський Конституційний суд ухвалив рішення, яким визнав недійсним закон про проведення референдуму про незалежність Каталонії, який парламент регіону прийняв 6 жовтня.

При цьому Пучдемон виключив проведення в автономії дострокових виборів.

читати ще

показати ще
97