За її словами, для переборення «економічної слабкості Україна» потрібна «дорожня карта», яка допоможе уряду крок за кроком із допомогою МВФ оздоровити українську економіку і вивести її зі стану, близького до дефолту.
Нуланд нагадала присутнім, що в кінці листопада минулого року питання з порядку денного протестів на Майдані в Києві швидко змінилися із реакції на непідписання Угоди про Асоціацію України з ЕС на питання захисту гідності і прав людини. Це включило в себе проблему вибіркового правосуддя. За словами асистента Держсекретаря, США наполегливо продовжує переконувати президента України випустити з в’язниці колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, але «Віктор Янукович не готовий до такого рішення».
Нуланд підтвердила, що Державний департамент США підготував до введення в дію низку обмежувальних і стримуючих засобів, серед яких індивідувальні санкції проти українських чиновників, відповідальних за силові методи придушення мирних демонстрацій в Києві.
За її словами, протягом останніх півроку Вашингтон проводив консультації з адміністрацією Віктора Януковича – публічного і приватного характеру – про те, що США не допустить використання владою силових засобів в Україні проти громадян.
Як наголосив під час слухань колишній радник з питань національної безпеки США Збігнєв Бжезинський, для виходу з політичної кризи «Україні потрібен широкий політичний діалог».
За його словами, опозиція повинна відмовитися від небажання контактувати з президентом Януковичем і сісти з ним за стіл переговорів. У свою чергу, Януковичу важливо переглянути переконання, що євроінтеграційний курс України за умов проведення вільних президентських виборів неодмінно приведе його до поразки на виборах.
За інформацією Бжезинського, до такого політичного діалогу в суспільстві наразі в Україні готові навіть окремі олігархи, які свого часу допомогли Януковичу прийти до влади.
На думку авторитетного політика, відродження національної ідентичності є потужньою соціальною силою, яка не дозволить Росії проводити агресивну політику стосовно України.
Як повідомлялось, у США в комітеті з закордонних відносин Сенату відбулися слухання щодо «політичної кризи в Україні».