Секретар РНБО закликав суддів КСУ піти у відставку і пригрозив відповідальністю

4 Листопада 2020, 09:29

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов закликав суддів Конституційного Суду піти у відставку, пригрозивши їм відповідальністю. Про це Данілов написав 3 листопада у Facebook.

 

Він заявив, що судді КСУ своїм рішенням посягнули на фундаментальні основи конституційного ладу в Україні.

 

"Подібні дії мають всі ознаки кримінального злочину, за який передбачено відповідне покарання… Ще раз акцентую увагу на тому, що при прийнятті рішення Конституційний суд зазіхнув на норми Конституції України, які гарантують курс нашої країни в ЄС і НАТО", – заявив він.

 

При цьому Данілов зазначив, що у випадку прийняття Верховною Радою законопроєкту президента Володимира Зеленського про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства, припиняються повноваження чинного складу суду, але не самого КСУ.

 

"Зберегти залишки честі і подайте у відставку", – додав секретар РНБО.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. 

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину.

 

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики 3 листопада підтримав законопроєкт №4304 про відновлення електронного декларування у первісному вигляді. Автор документа – спікер парламенту Дмитро Разумков. Водночас законопроєкт президента Володимира Зеленського комітет не розглядав.