Секретар РНБО України назвав безпідставними заяви про незаконні поставки зброї в Південний Судан

28 Вересня 2017, 13:32

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вважає некоректним повідомлення Amnesty International про нібито незаконну поставку української зброї до Південного Судану. Про це він сказав журналістам у четвер у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Південний Судан – це країна, яка є членом Організації Об'єднаних Націй, це країна, яка визнана Україною, це країна, яка має посольство в Україні. Не існує сьогодні якихось обмежень, санкцій, прийнятих Організацією Об'єднаних націй по відношенню до цієї країни, і тому говорити, що Україна порушила якісь санкції – це некоректно, непрофесійно, бо таких санкцій просто немає ", – сказав Турчинов.

Він зазначив, що Україна дотримується всіх своїх міжнародних зобов'язань і міжнародних угод, які підписала.

Секретар РНБО вважає, що поширення інформації про незаконні постачання Україною зброї до Південного Судану – це "одна зі спроб припинити початок військово-технічного співробітництва з нашими стратегічними партнерами і завдати Україні ще одного, в даному випадку морального, збитку".

Він також підкреслив, що Україна не збирається йти з ринку озброєнь. "Україна і далі буде працювати на зовнішніх ринках озброєнь, тому що це не тільки престиж країни, це реальний ресурс для нашої країни, і це реальний поштовх для розвитку нашого оборонно-промислового комплексу, і ми не будемо віддавати тут першість російським оборонним підприємствам. Ми будемо воювати як на фронті з ними, так і на зовнішніх ринках ", – сказав Турчинов.

Нагадаємо, 25 вересня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, у якій ідеться про причетність України до незаконної поставки зброї до Південного Судану. Зокрема, стверджується, що українське державне підприємство «Укрінмаш» в 2014 році підписало контракт з компанією з ОАЕ на поставку кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни. За даними організації, сума операції склала понад $169 млн.

Начальник відділу інвестиційного аналізу держпідприємства Маргарита Кузнецова, коментуючи звинувачення Amnesty International, заявила, що "поставок точно не було", уточнивши, що в 2014 році було укладено два договори – з ОАЕ і з Південним Суданом. "Але за обома договорами не було зроблено жодних поставок", – сказала вона.

Укрінмаш офіційно заявив, що ці контракти жодним чином не були реалізовані.