Секретар РНБО пригрозив релігійним структурам через просування “руського миру”

18 Вересня 2020, 14:25

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що напередодні місцевих виборів в Україні активізуються окремі релігійні структури як інструменти антиукраїнської діяльності. Він нагадав їм про відповідальність за просування "руського миру". Про це у п'ятницю, 18 вересня, повідомляє прес-служба РНБО.

 

"Одним з дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних "конференцій", "круглих столів", "міжнародних форумів", "хресних ходів" тощо", – сказав Данілов.

 

Так він прокоментував основні ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

 

За словами секретаря РНБО, мета таких заходів – просування ідей так званого "руського миру", виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди.

 

"Організаторам різноманітних "мирних форумів" хотілося би нагадати про кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність і зазначити, що Апарат РНБО уважно відслідковує ситуацію у державі напередодні виборів, а правоохоронні органи України відреагують на будь-які спроби розхитування внутрішньополітичної ситуації", – попередив він.

 

Нагадаємо, 5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів. Голосування заплановане на 25 жовтня. Місцеві вибори 2020 року голів і депутатів сільських, селищних та міських рад відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України і кількість виборців у громаді.