«Я знаю одне: ми мусимо зберегти майно громади Києва. Ми ще нікому нічого не віддали. Тим паче за безцінь. Жодного офіційного документа з їхнього боку не було. Сьогодні ми п’ять годин радилися з депутатами та представниками «Київенерго хол дингу» з цього приводу. Я вас запевняю: просто так ніхто нікому нічого не віддасть. Із чого розпочнемо? З правдивої оцінки вартості майна громади. У тому числі й об’єктів, на які претендує «Київенерго»», – заявила секретар Київради.
За її словами, спочатку потрібно оцінити майно, а потім порахувати, скільки інвестицій потрібно, що самостійно оптимізувати мережі.
«Десь – із допомогою бюджету, десь – кредитів… Якщо ж нам запропонують хороші умови потенційні інвестори — дивитимемося. А поки що самі розмови. Офіційних пропозицій не було. Для мене найголовніше — економічне обгрунтування, його я ще не бачила. Але як фінансист я дуже люблю аналізувати цифри. Коли побачимо еко номічну ефективність від пропозиції, прийматимемо своє рішення. … Я ні за яких обставин не буду шукати варіанти рішень поза регламентом. Ні з якого питання. Моє ім'я дуже дорого коштує», — підкреслила Герега.
Як повідомлялось, після презентації «Стратегії розвитку Києва до 2025 року» голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов заявив, що вважає за доцільне передати «Київенерго» бізнес-структурам, якщо місто не знайде кошти на модернізацію об’єктів тепломереж.
Нагадаємо, за ініціативою КМДА Київрада розглядала питання передачі теплових об'єктів Києва, які наразі перебувають в оренді у «Київенерго», у концесію на тривалий період.
25 травня Київрада вирішила звернутися до Кабінету міністрів з пропозицією передати контрольний пакет акцій АК «Київенерго», що належить державі, в управління територіальної громади Києва з наступною передачею в комунальну власність. Київ володіє 12,7% акцій «Київенерго».
Нагадаємо, 40% акцій «Київенерго» належать компанії ДТЕК, що входить до ЗАТ «СКМ» народного депутата Ріната Ахметова.