Сейм Польщі схвалив поправки про знесення комуністичних пам’ятників

22 Червня 2017, 15:08

Сейм Польщі, нижня палата парламенту, схвалила поправки до законопроекту про заборону пропаганди комунізму, які передбачають дозвіл на демонтаж пам'ятників і меморіалів радянської епохи. Про це повідомляє польське видання Wiadomosci Onet. За документ проголосували 408 депутатів, проти – 7, утрималися 15 осіб.

Під дію документа не потраплять монументи, які не виставлені на громадський огляд, на символіку на кладовищах і на виставлені в художніх або наукових цілях об'єкти.

Крім того, схвалений законопроект забороняє використовувати в назвах шкіл, дитячих садків, лікарень, інших громадських і культурних установ слова, «що пропагують комунізм або інші тоталітарні системи.

Рішення про демонтаж об'єктів будуть виносити влади воєводств, найбільших адміністративних одиниць країни. Для знесення потрібно буде отримати згоду Інституту національної пам'яті – державної установи, який вивчає діяльність держструктур СРСР і нацистської Німеччини на території Польщі, повідомляє польське видання.

Нагадаємо, у Києві налічується 10 пам'яток і 18 пам'ятних знаків, які підлягають демонтажу згідно із законом про декомунізацію.