Сейм Литви прийняв аналог “акту Маґнітського”

16 Листопада 2017, 14:42

У четвер, 16 листопада, Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості. Про це  повідомляє Baltic News Service.

Відповідно до документу, іноземцям пропонується заборонити в'їзд до Литви строком до п'яти років за вчинення корупційного злочину, а також тяжкого або особливо тяжкого злочину проти особистості, унаслідок чого були порушені права та свободи людини. Крім того, персонами нон грата можуть стати іноземці, які входять до списків небажаних осіб для в'їзду в країнах Євросоюзу.

Наголошується, що правовий акт встановлю можливість не повідомляти включеному до списку іноземцю про прийняте щодо нього рішення.

Закон повинен набути чинності з січня наступного року.

Зазначимо, що Литва стала четвертою країною, де був прийнятий аналог "акту Маґнітського". Раніше це зробили Сполучені Штати, Естонія і Канада.

Як повідомлялося 18 жовтня, Сенат Канади одноголосно проголосував за проект закону "Про жертви корумпованих іноземних чиновників" ("закон Маґнітського").

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.