Сейм Латвії ухвалив аналог “акту Маґнітського”

8 Лютого 2018, 16:30

У четвер, 8 лютого, Сейм Латвії ухвалив аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості. Про це повідомляє місцеве видання LETA.

 

У законопроект уже внесено 49 фізичних осіб.

 

Зазначається, що проект резолюції був підготовлений Комітетом у закордонних справах парламенту, у співпраці з кількома членами фракцій Сейму.

 

Крім того, згідно з повідомленням, було направлено запрошення іншим парламентам Євросоюзу та державам-членам НАТО прийняти "закон Маґнітського" з метою зміцнення загального правового середовища і підтримки ініціативи щодо здійснення цільових санкцій на рівні ЄС.

 

Як повідомлялося, 16 листопада Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості.

 

Раніше за проект закону "Про жертви корумпованих іноземних чиновників" одноголосно проголосував Сенат Канади.

 

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.