Сейм Латвії підтримав заборону використання георгіївської стрічки під час масових заходів

17 Вересня 2020, 19:20

Сейм Латвії концептуально схвалив поправки до законодавства, які передбачають заборону на використання георгіївської стрічки під час публічних, розважальних і святкових заходів, мітингів, маршів і пікетів. Про повідомляється на сайті Сейму в четвер, 17 вересня.

 

«Беручи до уваги експансію Росії в Україні та її тоталітарну ідеологію щодо колишніх республік СРСР, Латвія має підстави бачити достатню загрозу для своєї демократичної системи та безпеки. Заборона стрічок обмежила б такі прояви ідеології. Ми повинні показати свою позицію «проти» використання цих стрічок під час публічних заходів», – заявив голова Комісії з прав людини та громадських справ Артус Кайміньш.

 

Поправки про заборону використання стрічки на публічних заходах повинні бути розглянуті Сеймом ще в двох читаннях.

 

Зараз закон про безпеку громадських розваг забороняє використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР, його республік і нацистської Німеччини, нацистських свастик, знаків СС і радянської символіки під час публічних заходів, за винятком випадків, коли мета їх використання не пов'язана з прославлянням тоталітарних режимів або виправданням скоєних кримінальних злочинів.

 

Нагадаємо, в Україні закон про заборону георгіївської стрічки набув чинності 15 червня 2017 року.