СБУ зупинила діяльність проросійських інтернет-агітаторів

2 Вересня 2020, 12:22

Служба безпеки заблокувала у Києві та Сумах діяльність проросійських інтернет-агітаторів. Про це повідомляється на сайті СБУ у середу, 2 вересня.

 

Слідство СБУ встановило, що зокрема киянин у власному акаунті у соціальній мережі проводив інформаційно-пропагандистські акції у вигідному для РФ ракурсі. Він розповсюджував інформацію із закликами до дій, що спрямовані на зміну меж території та державного кордону України. Лінгвістична експертиза засвідчила, що ці матеріали містять публічні заклики, направлені на порушення основ національної безпеки.

 

Правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерне обладнання і мобільні пристрої, які містять докази шкоди, завданої інформаційній безпеці держави.

 

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру. Мова йде про  ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) ККУ.

 

У Сумах СБУ встановила інтернет-агітатора, який закликав до насильницької зміни конституційного ладу. За даними слідства СБУ, чоловік тривалий час проживав у Росії. Повернувшись додому, він розпочав активно поширювати в забороненій в Україні соціальній мережі матеріали із закликами до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні. Прибічник сепаратизму поширював матеріали антиукраїнських спільнот, пропагував ідеї «руського міра» і «руської весни», агітував за створення так званої «Новоросії» та підбурював українських військовослужбовців до антидержавних насильницьких дій.

 

Під час огляду комп’ютерної техніки пропагандиста правоохоронці виявили матеріали, які містять докази його протиправної діяльності.

 

Зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ККУ.

Позначки: