СБУ знайшла зброю, із якої вбивали майданівців під час Революції Гідності

5 Лютого 2016, 19:26

Під час розслідування матеріалів кримінальних проваджень, пов’язаних з подіями Революції Гідності 2013-2014 років, Служба безпеки виявила фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Про це голова СБУ Василь Грицак доповів президентові України 5 лютого.

Як зазначається, зброя була пошкоджена механічним способом, спилено ідентифікаційні номери. За результатами проведеної експертизи СБУ ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

«З великою долею ймовірності можна сказати, що це фрагменти 22 автоматів Калашникова та одного кулемета Калашникова, крім цього – один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї», – повідомив Грицак.

У свою чергу, Генеральний прокурор Віктор Шокін зазначив: «Слідством доведено повністю та беззаперечно, що з цієї зброї вбивали майданівців». Він пообіцяв найближчим часом поінформувати, в яких конкретно випадках вона використовувалась.

Нагадаємо, в січні Генерельна прокуратура України завершила розслідування і направила до суду кримінальне провадження щодо незаконної видачі зброї зі складів МВС під час Революції гідності (600 автоматів Калашникова калібру 5,45 міліметрів і близько 190 тисяч набоїв).

На брифінгу в листопаді ГПУ повідомила, що наразі невідома доля 408 автоматів, виданих "тітушкам" зі складів МВС у лютому 2014 року.