СБУ знайшла корупцію під час будівництва оборони Маріуополя

8 Жовтня 2015, 13:15

Працівники Служби безпеки виявили корупційну схему привласнення держкоштів посадовцями під час будівництва оборонних споруд Маріуполя. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, організатором схеми є один з керівників Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, звільнений з посади влітку цього року.

«Зловмисник тиснув на керівництво місцевих державних підприємств для виділення коштів начебто на термінове будівництво інженерних споруд. При цьому посадовець посилався нібито на відсутність коштів у державному бюджеті України», – йдеться у тексті.

У СБУ повідомили, що підозрюваний називав реквізити комерційної структури, на які держпідприємства повинні були перерахувати гроші. У такий спосіб на рахунки фірми, яка не має жодного стосунку до будівництва фортифікаційних об’єктів, мали надійти 1,5 млн грн.

«Завдяки оперативному втручанню працівників спецслужби більшу частину платежів вдалося скасувати. Решта суми – блокована на рахунках «підприємців». Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності колишнього посадовця», – зазначили у повідомленні.

Як повідомлялося, після ухвалення законодавства про військово-цивільні адміністрації на Донеччині область очолювали дві особи: Олександр Кіхтенко, звільнений влітку цього року та нинішній голова Павло Жебрівський.