СБУ завадила незаконно вивезти запчастини до військової авіаційної техніки

14 Січня 2020, 16:35

У зоні митного посту міжнародного аеропорту «Харків» Служба безпеки України запобігла вивезенню з України запасних частин до військової авіаційної техніки. Про це повідомляється на сайті відомства у вівторок, 14 січня.

 

Як зазначається, на Харківщині місцеві мешканці – фахівці в авіаційній галузі – нелегально скуповували у різних продавців агрегати та вузли, зокрема уживані, до реактивного навчально-бойового літака Л-39 «Альбатрос». Він перебуває на озброєнні у понад 30-ти країнах світу. Зловмисники вивозили комплектуючі з України з приховуванням від митного контролю і надалі використовували для регламентних робіт з обслуговування цього типу літаків за кордоном.

 

Двоє зловмисників намагалися під виглядом автозапчастин незаконно вивезти до однієї з країн ЄС комплектуючі до літака, які є товарами подвійного призначення.

 

Мова йде про ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експертному контролю) ККУ.

 

 

Раніше повідомлялося, що СБУ блокувала контрабанду до Росії комплектуючих до військових літаків через аеропорт «Бориспіль». Зловмисники нелегально скуповували агрегати та вузли до бойових літаків, зокрема СУ-27 та ТУ-22, що перебувають на озброєнні Військово-повітряних сил РФ.

100