СБУ: затриманий у Донецьку громадянин Росії прибув в Україну для диверсій

11 Березня 2014, 14:35

У свою чергу начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко повідомила про подробиці цього затримання. За її словами, затриманий є уродженцем Криму 1977 року народження, який живе в Москві і є громадянином Російської Федерації.

Як зазначила Остапенко, Служба безпеки відпрацьовувала цю особу впродовж останніх 15 діб, тобто з моменту «оновлення СБУ».

За словами Остапенко, згідно з даними, які на сьогодні має в своєму розпорядженні слідство, зазначеного громадянина курирували російських спецслужби (яких саме – наразі встановлюються), поставили завдання сформувати на території Донецької та Луганської областей угруповання з метою дестабілізації ситуації, в тому числі з використанням вибухівки.

Представники СБУ також продемонстрували фотоматеріали, на яких зафіксовані вилучені у затриманого за місцем тимчасового проживання в Донецьку вибухову речовину, детонатори, вражаючі елементи тощо. Всі вилучені предмети направлені на експертне дослідження.

Також журналістам надали запис перехопленої розмови затриманого чоловіка з його куратором з території Російської Федерації, де останній цікавиться у підопічного станом справ і часом, коли можна очікувати результат його дій та дій найманців, яких він завербував на території України.

Також Остапенко повідомила, що відносно затриманого відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання зброї (ч.2 ст. 263 Кримінального кодексу України).

Крім того, вона не виключає, що під час подальшого розслідування будуть відкриті кримінальні провадження за іншими статтями Кримінального кодексу.

Водночас перевіряється інформація щодо можливої організації затриманим захоплення облдержадміністрації в Донецьку і Луганську.

Відповідаючи на питання щодо масштабів розгорнутої на території України диверсійної діяльності з боку іноземної спецслужби, Остапенко зазначила, що поки надати якусь точну інформацію з цього приводу важко.

Як повідомлялось, сьогодні голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що СБУ має докази причетності російської розвідки до організації провокацій в Україні.

Нагадаємо, увечері 10 березня у  Донецьку міліція разом з СБУ затримали працівника військової розвідки РФ.

100