СБУ затримала шпигуна з придністровського КДБ

31 Березня 2014, 13:23

«У результаті проведення спецоперації контррозвідка СБ України затримала «на гарячому» капітана КДБ самопроголошеної ПМР С. Кузьмука під час його зустрічі з агентом – громадянином України», – повідомляють в СБУ.

Встановлено, що шпигун намагався налагодити канал незаконного постачання зброї та боєприпасів з території Придністров’я в Україну з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації та зриву виборів президента України.

Крім того, офіцер КДБ збирав розвіддані стосовно військових частин Збройних сил України, їх передислокації, стану боєготовності, сил та засобів Державної прикордонної служби України.

«Власними показами С. Кузьмук підтвердив свою належність до кадрового складу КДБ ПМР та повідомив, що безпосереднє керівництво розвідувальною операцією проти України та створення каналу постачання зброї в нашу державу здійснював співробітник Управління розвідки (так зване управління А) КДБ ПМР Стахурський Анатолій Володимирович», – йдеться у повідомленні СБУ.

Враховуючи наявність у Кузьмука паспорта громадянина Молдови, розпочато процедуру передачі його до правоохоронних органів Республіки Молдова.

Як повідомлялось, 11 березня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що СБУ має докази причетності російської розвідки до організації провокацій в Україні.

12 березня на Херсонщині СБУ затримала військову розвідгрупу РФ.

98